Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Podejrzany o włamanie do budynku gospodarczego i kradzież opału zatrzymany przez policjantów

Policjanci z orneckiego komisariatu ustalili i zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o włamanie do budynku gospodarczego i kradzież 5 worków z drewnem przeznaczonym na opał. Zatrzymany 50-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 29 listopada w Ornecie. Sprawca po wyłamaniu skobla wszedł do pomieszczenia gospodarczego i wyniósł 5 worków z drewnem przygotowanym na opał. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu złotych.

Zabezpieczone na miejscu przez funkcjonariuszy ślady i dowody oraz ich własne ustalenia wskazały na to, że podejrzanym o ten czyn jest mieszkaniec Ornety, który mieszka niedaleko posiadłości pokrzywdzonego. Podczas przesłuchania zatrzymany przyznał się do włamania i kradzieży opału. 50-latek wyjaśnił policjantom, że najpierw wyłamał skobel zabezpieczający drzwi pomieszczenia, a następnie pod osłoną nocy wyniósł worki z drewnem. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył tym, że potrzebował pieniędzy na alkohol.

Teraz 50-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(mk/rj)