Ełk: Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Wspólne kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Policjanci wspólnie z pracownikami ośrodków społecznych sprawdzają ogródki działkowe pod kątem bezpieczeństwa osób bezdomnych. Starają się w każdym przypadku przekonać bezdomnych do skorzystania z możliwości pomocy placówek zapewniających posiłek i bezpieczne schronienie przed niskimi temperaturami.

Policjanci systematycznie sprawdzają miejsca, w których mogą znajdować się osoby bezdomne narażone na wychłodzenie organizmu. W działania prewencyjne zaangażowani są także pracownicy socjalni, którzy razem z policjantami docierają do miejsc, gdzie przebywają bezdomni. Tym razem wspólnie sprawdzali teren ogródków działkowych. W każdym przypadku osoby przebywające w trudnych warunkach informowane są o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur. Najważniejsze, że dostają także informacje o funkcjonujących w powiecie placówkach, gdzie mogą zjeść posiłek, bezpiecznie schronić się przed chłodem i uzyskać niezbędne wsparcie.

Aby działania instytucji były skuteczniejsze apelujemy także do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat osób zagrożonych wychłodzeniem. Nie przechodźmy obojętnie wobec takich osób. Każdy może pomóc, każdy może przyczynić się do uratowania komuś życia. Sygnał na telefon alarmowy w przypadku napotkania osoby zagrożonej wychłodzeniem będzie niezwykle ważny.

ak/in