Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Doszło do kolejnych potrąceń pieszych. Policjanci apelują o ostrożność !

Policjanci wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego potrącenia mężczyzny, do którego doszło na przejściu dla pieszych, przy ul. Wojska Polskiego. Jak się okazało, kobieta kierująca mercedesem nie zauważyła przechodzącego po pasach mieszkańca Olsztyna. W Bartoszycach doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń na przejściach dla pieszych.

Olsztyn:

Wczoraj (06.12.2017r.) olsztyńscy policjanci wyjaśniali okoliczności groźnie wyglądającego potrącenia mężczyzny przechodzącego po pasach przez jezdnię. Do zdarzenia doszło przed godz. 19 00, na ul. Wojska Polskiego. Jak się okazało, jadąca tą ulicą 54-letnia kobieta na wysokości ul. Żeromskiego nie ustąpiła pierwszeństwa mieszkańcowi Olsztyna, który przechodził przez jezdnię w wyznaczonym do tego miejscu. 45-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mimo, że zdarzenie wyglądało groźnie, pieszy nie doznał poważnych obrażeń.

Kierująca mercedesem kobieta straciła prawo jazdy. Za swój brak ostrożności odpowie jeszcze przed sądem.

Aura za oknem od dłuższego czasu nie sprzyja zarówno kierującym jak i pieszym. Bardzo szybko zapadający zmrok oraz opady atmosferyczne znacznie ograniczają widoczność. Po raz kolejny apelujemy do kierowców, aby przed każdym przejściem dla pieszych zdjęli nogę z gazu i wyostrzyli swoją uwagę. Ostrzegamy również osoby piesze, aby zbliżając się do przejść rozejrzeli się bardzo dokładnie i pamiętali o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do kierujących pojazdami.

Bartoszyce:

Wczoraj, (06.12.17r.), w Bartoszycach policjanci dwukrotnie byli wzywani do potrąceń na przejściach dla pieszych. Po godz. 15:00 na ul. Gdańskiej, 29- latek jadący VW Golfem, potrącił 16 - latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych w towarzystwie 2 kolegów. Dziewczynę z miejsca zdarzenia karetka zabrała do szpitala. Funkcjonariusze  sprawdzili, też stan trzeźwości uczestniczących w zdarzeniu – byli trzeźwi.

Kolej zdarzenie z udziałem pieszych miało miejsce po 18:00 na ul. Bema. Kierujący Fiatem Ducato 60-latek nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącym przez przejście dla pieszych nastolatkom. Dziewczynom nic się nie stało i nie wymagały pomocy medycznej. Kierujący fiatem był trzeźwy i już poniósł konsekwencje za popełnione wykroczenia. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 zł., a 6 punktów karnychtrafiło na jego konto.

Iława:

Wczoraj kilka minut po godzinie 17:00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. Smolki w Iławie . Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 23 - letni kierujący fiatem znajdując się na skrzyżowaniu i wykonując manewr skrętu w lewo nie zachował szczególnej ostrożności dojeżdżając do prawidłowo oznakowanego przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych doprowadzając do najechania na nią. Kobieta została przetransportowana do szpitala gdzie pozostała na obserwacji.


Kilka minut po 18:00 ponownie iławscy policjanci zostali poinformowani o potrąceniu, tym razem na ulicy Grunwaldzkiej. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 69 - latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. Tym razem pieszej naszczęście nic poważnego się nie stało. Kobieta po udzieleniu pierwszej pomocy została przetransportowana do domu.

 

 

(jk/jk/rj)