Gołdap: „Mamo, Tato a pan dzielnicowy powiedział…” - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: „Mamo, Tato a pan dzielnicowy powiedział…”

„Po czym dziś poznasz super człowieka? Gdy go kierowca widzi z daleka. Nie wiem czy wiecie, w dzisiejszych czasach, spoko kolesie chodzą po pasach. Każda dziewczyna to fajna laska Jeśli po zmroku chodzi w odblaskach...” - tak Wiktor z klasy IV promował bezpieczne zachowania w ruchu drogowym w ramach konkursu „MAMO, TATO A PAN DZIELNICOWY POWIEDZIAŁ…”

W ramach II edycji projektu „DOM, czyli dzielnicowy oddany mieszkańcom” Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi wspólnie ze Starostwem Powiatowym ogłosili konkurs plastyczno – literacki pod hasłem „MAMO, TATO A PAN DZIELNICOWY POWIEDZIAŁ…” w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu gołdapskiego. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić, jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach, aby uniknąć groźnych dla zdrowia i życia wypadków. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem.

Wczoraj (06.12.17) nie tylko z okazji mikołajek ale również w związku z „Dniem Odblasku” w budynku starostwa rozstrzygnięto konkurs. Wszystkim laureatom wręczono atrakcyjne nagrody.  Nagrodzone prace można obejrzeć na stronie KPP w Gołdapi.

Pamiętajmy, że nauka zasad bezpieczeństwa jest ważna już od najmłodszych lat. Dzieci często wzorują się na zachowaniach dorosłych wiernie naśladując ich postępowanie. Uczmy więc dzieci jak należy bezpiecznie zachowywać się na drodze i nie tylko.

Wiktora rad kilka

Po czym dziś poznasz super człowieka?

Gdy go kierowca widzi z daleka.

Nie wiem czy wiecie, w dzisiejszych czasach

Spoko kolesie chodzą po pasach.

 

Każda dziewczyna to fajna laska

Jeśli po zmroku chodzi w odblaskach.

Na hulajnogę – nie leć bez kasku,

a na ulicę – bez odblasków.

 

Kiedy kierowca jazdę zaczyna

jest ekstra gościem gdy pas zapina.

A gdy już zapnie to z tej radości

Niech nie przekracza prędkości!

 

Lecz każdy przyzna – największa sztuka

To wylogować się z Facebooka.

Nie wyjdzie selfie, Panowie, Panie

gdy mokra plama po Was zostanie.

 

 I miejsce – Wiktor Nawrocki -  Szkoła Podstawowa nr 5 w Gołdapi- klasa IVA

(ab/rj)