Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Szedł środkiem drogi bez odblasków. Został potrącony

Wieczorem na terenie gminy Lubomino kierujący dostawczym mercedesem potrącił mężczyznę, który szedł drogą poza obszarem zabudowanym, nie mając na sobie elementów odblaskowych. Pieszy z urazem głowy i kręgosłupa trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 17:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o potrąceniu pieszego na trasie Lubomino – Orneta, w okolicach skrzyżowania do m. Wapnik. Na miejscu policjanci ustalili, że 19-letni mężczyzna kierując samochodem m-ki Mercedes Benz na prostym odcinku drogi potrącił idącego środkiem drogi 33-letniego mieszkańca Ornety. Pieszy szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym, ubrany  w ciemną odzież, nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Pieszy z urazem głowy i złamanym odcinkiem szyjnym kręgosłupa został przetransportowany przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Olsztynie.

Kierujący mercedesem był trzeźwy. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będę wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Policjanci przypominają, dlaczego ważne są odblaski.

Ważnym czynnikiem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego lub rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Pamiętajmy, że elementy odblaskowe to nie tylko stylowe akcesoria, lecz przedmioty, które mogą uratować Ci życie, gdy wracasz drogą pieszo po zmroku. Nie ważne czy będzie to kamizelka, opaska, breloczek czy naklejka na plecaku. Pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w zderzeniu z samochodem zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

(mk/rj)