Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Szczytno: Nie stawiał się na przesłuchanie. Na podstawie prokuratorskiego postanowienia został doprowadzony do jednostki

Szczycieńscy policjanci działając na podstawie prokuratorskiego postanowienia, zatrzymali i doprowadzili na przesłuchanie 34-letniego mieszkańca Szczytna. Mężczyzna usłyszał zarzut niekorzystnego rozporządzenia kwotą ponad 6.000 złotych, na szkodę jednego z banków. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj policjanci zatrzymali i doprowadzili na przesłuchanie do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie 34-letniego mieszkańca naszego miasta. Funkcjonariusze działali na podstawie wydanego przez prokuratora postanowienia, albowiem mężczyzna uchylał się od obowiązku stawiennictwa na przesłuchanie.

Policjantka zajmująca się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawiła mężczyźnie zarzut niekorzystnego rozporządzenia kwotą 6.000 złotych na szkodę jednego z banków.

Jak się okazuje, równo rok temu mieszkaniec Szczytna chcąc uzyskać kredyt na zakup sprzętu elektronicznego, wprowadził w błąd sprzedawcę sklepu co do warunków swojego zatrudnienia i osiąganych dochodów. Tym samym wyłudził pieniądze i towar.

Teraz za popełnione przestępstwo gospodarcze mężczyzna odpowie przed sądem.

esz/in