Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Wynosił ze sklepu alkohol w kradzionej torbie podróżnej. 16- latek zatrzymany

Przed sądem rodzinnym odpowie młody mieszkaniec Ostródy. 16- latek ukradł z jednego z ostródzkich supermarketów alkohol o łącznej wartości ponad 2.000 złotych. Butelki z trunkiem wynosił w torbie podróżnej, za którą również nie zapłacił. Chłopak został zatrzymany i trafił do Policyjnej Izby Dziecka z Olsztynie.

Mówi się, że młodość rządzi się swoimi prawami, jednak, gdy zachowanie młodzieży wykracza poza normy prawa, nie pozostają oni bezkarni. Tak będzie również w przypadku 16- letniego mieszkańca Ostródy, który dokonał kradzieży sklepowej na kwotę ponad 2.000 złotych.


Ochroniarz jednego z ostródzkich supermarketów przeglądając nagrania z monitoringu zauważył młodego mężczyznę, który spakował kilkanaście butelek alkoholu do torby podróżnej i wyszedł ze sklepu nie płacą za towar. Informację tą przekazał swojemu zmiennikowi. Kilka godzin później pracownik zauważył w sklepie tego samego młodego mężczyznę. Podejrzewając, że może ponownie dokonać kradzieży obserwował go.
16- latek wziął z półki torbę sportową i zaczął pakować do niej butelki z alkoholem. Następnie próbował wyjść ze sklepu, jednak tam czekał już na niego pracownik ochrony. Mężczyzna ujął chłopaka i wezwał na miejsce policjantów.
Funkcjonariusze zatrzymali młodego mieszkańca Ostródy i osadzili go w Policyjnej Izbie Dziecka.
Ma on na sumieniu kradzież dwóch toreb sportowych i blisko 20 butelek alkoholu o łącznej wartości ponad 2.000 złotych. Za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem rodzinnym. To tam zostanie podjęta decyzja o jego dalszym losie.

(ab.rj)