Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Nowe Miasto Lubawskie

Nowe Miasto Lub.: Świeć przykładem - dzielnicowi rozdawali odblaski

Co roku jesienią i zimą policjanci szczególnie koncentrują się na bezpieczeństwie niechronionych uczestników dróg. Powód jest oczywisty, szybko zapada zmrok, a piesi i rowerzyści nie są widoczni dla kierowców. Z tego też względu funkcjonariusze w różny sposób promują noszenie odblasków. Wczoraj podczas mszy świętej w Bazylice pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła dzielnicowi wraz z profilaktykiem społecznym zachęcali zebranych do noszenia odblasków. Na zakończenie wręczyli wiernym elementy odblaskowe.

6 grudnia obchodzone są Mikołajki. Tego dnia do dzieci i dorosłych przychodzi św. Mikołaj, który rozdaje prezenty. Ale  6 grudnia w kalendarzu to także Ogólnopolski Dzień Odblasków. To doskonała okazja, by przekazać innym to co najcenniejsze - bezpieczeństwo. Dlatego też wczoraj policjanci w całym kraju spotykali się z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi uświadamiając im jak ważną rolę pełnią odblaski w bezpieczeństwie pieszych.

Wczoraj po godzinie 17.00 podczas mszy świętej w Bazylice pod wezwaniem Św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim nowomiejscy dzielnicowi - asp. szt. Paweł Cherkowski oraz sierż szt. Mateusz Soter wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną spotkali się z wiernymi, by zachęcić ich do noszenia odblasków. Tradycją jest to, że co roku wraz z nastaniem jesieni nowomiejscy policjanci w różny sposób próbują dotrzeć do mieszkańców, uświadamiając i przekonując ich by nosili odblaski. Powód jest oczywisty, krótszy dzień, długie i ciemne popołudnia, szybciej zapadający zmrok, panująca mgła oraz opady deszczu i śniegu powodują, że osoby poruszające się po drogach nie są dostatecznie widoczne. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na skutki wypadków komunikacyjnych, bowiem to właśnie jak sama nazwa wskazuje pieszych w zderzeniu z pojazdem nie chroni nic: karoseria samochodu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne.

Dzięki uprzejmości starosty nowomiejskiego, który właśnie z okazji Mikołajek ufundował elementy odblaskowe policjanci mieli okazję wręczyć je wiernym. Kolorowe opaski i zawieszki odblaskowe trafiły z rąk policjantów nie tylko do dzieci, młodzieży ale także do dorosłych. W sumie funkcjonariusze rozdali podczas tego spotkania blisko 300 sztuk odblasków promując bezpieczeństwo i uświadamiając zebranych, że blask odblasku to błysk rozsądku na drodze. 

lm/in

  • Dzielnicowi rozdawali odblaski
    Dzielnicowi rozdawali odblaski
  • Dzielnicowi rozdawali odblaski
    Dzielnicowi rozdawali odblaski