Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Pisz

Pisz: Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami w Rucianem-Nidzie, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania

Za nami kolejna debata społeczna w powiecie piskim. Tym razem zorganizowali ją dzielnicowi z Rucianego – Nidy. Spotkali się z mieszkańcami ul. Kwiatowej, by porozmawiać na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Stąd temat debaty brzmiał: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Policjanci przedstawili także założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

W środę dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zorganizowali debatę społeczną pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Adresowana ona była do mieszkańców ul. Kwiatowej w Rucianem - Nidzie. To właśnie tam dochodzi często do zakłócania ładu i porządku publicznego, co jest dokuczliwe dla osób tam mieszkających. Stąd spotkanie, by porozmawiać, w jaki sposób można temu zapobiec oraz reagować w tego typu sytuacjach.

Korzystając z okazji dzielnicowi przybliżyli mieszkańcom ul. Kwiatowej założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wyjaśnili, że jest to narzędzie, z którego warto korzystać mając w ten sposób wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa w środowisku lokalnym. Funkcjonariusze mówili także czym jest oraz w jaki sposób można korzystać z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Policjanci przestrzegali także mieszkańców przed różnego rodzaju oszustami, szczególnie w okresie przedświątecznym. Wytłumaczyli na czym polega oszustwo „na wnuczka”, „na policjanta” oraz „na sąsiada”. Ten ostatni przypadek kilka dni temu miał miejsce w Białej Piskiej, gdzie 88-letnia kobieta straciła ponad 10.000 złotych. Dzielnicowi apelowali, aby rozmawiać z osobami starszymi zarówno z rodziny, jak i z sąsiedztwa na te tematy. Należy wyjaśniać seniorom, jak działają oszuści oraz w jaki sposób należy się wówczas zachować, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy dzwonić na policję.

asz/in

  • Debata z mieszkańcami Rucianego - Nidy
    Debata z mieszkańcami Rucianego - Nidy