Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Nagroda „Bratnia Dłoń” dla iławskiej policjantki

Mł. asp. Joanna Kwiatkowska została wyróżniona przez Burmistrza Miasta Iława za działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Policjantka poza służbą prowadzi zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci z autyzmem i ich rodziców, propagując w ten sposób sportowy i zdrowy styl życia.

Wczoraj w iławskim Kinoteatrze "Pasja" odbyła się gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, która zgromadziła przedstawicieli władz Iławy oraz środowisk związanych z działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Była ona okazją do uhonorowania osób oddanych pracy na rzecz tych, których dotknęła niepełnosprawność i ich rodzin. Tym razem kapituła wyróżniła m. in. iławską policjantkę mł. asp. Joannę Kwiatkowską. Oficer prasowy iławskiej komendy policji  otrzymała  nagrodę  „Bratnia Dłoń” za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.
Policjantka wspólnie  ze swoją rodziną jest wierną przyjaciółką Klubu Wyjątkowego Rodzica w Iławie. W czasie wolnym prowadzi tam zajęcia ruchowo-taneczne dla dzieci z autyzmem i ich rodziców, uczestniczy w pogadankach i spotkaniach organizowanych przez klub oraz pomaga rodzicom.
Jak dodała jedna z mam z Klubu Wyjątkowego Rodzica - "Poprzez organizowanie aktywnego relaksu, ułatwia nam radzenie sobie z codziennymi, bardzo trudnymi wyzwaniami, zaraża swoim entuzjazmem i dodaje nam sił. Dzięki swoim działaniom pomaga powiększać środowisko akceptacji i zrozumienia dla niepełnosprawności."

(jk/rj)