Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: „Pomarańczowa wstążka” przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci

Kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” rozpoczęła się z początkiem listopada sięgając do różnych miejsc w Polsce. Również w Gołdapi policjanci wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej przyłączyli się do akcji. W placówkach oświatowych na terenie gminy odbyły się spotkania, pogadanki i pokazy filmów, które łączył jeden cel – zbudowanie świata wolnego od przemocy i krzywdy.

„19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” to akcja, która nagłaśnia ważny i trudny problem, jakim jest krzywdzenie dzieci i młodzieży. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież będą czuły się bezpiecznie i szczęśliwie.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej aktywnie włączyła się w tegoroczne obchody kampanii „Pomarańczowej wstążki”. Funkcjonariuszki wspólnie z Agnieszką Zarzycką - psychologiem z OPS-u, odwiedziły w poniedziałek (20.11.2017) szkoły w Jabłońskich, Galwieciach i Pogorzeli, gdzie rozmawiały z dziećmi o agresji i przemocy oraz o tym, jak zachowywać się w trudnych sytuacjach i gdzie zwrócić się po pomoc.

Ładowanie odtwarzacza...

 • Spotkanie z dziećmi #1
  Spotkanie z dziećmi #1
 • Spotkanie z dziećmi #2
  Spotkanie z dziećmi #2
 • Spotkanie z dziećmi #3
  Spotkanie z dziećmi #3
 • Spotkanie z dziećmi #4
  Spotkanie z dziećmi #4
 • Spotkanie z dziećmi #5
  Spotkanie z dziećmi #5
 • Spotkanie z dziećmi #6
  Spotkanie z dziećmi #6
 • Spotkanie z dziećmi #7
  Spotkanie z dziećmi #7

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, dlatego w tym dniu wszyscy przyszli do szkoły ubrani na pomarańczowo lub z pomarańczowymi akcentami w ubiorze, jako ostrzeżenie i protest przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci. Ponadto dzieci przygotowały pomarańczowe dekoracje, wykonały plakaty i gazetkę informacyjną o kampanii.

Na zakończenie spotkań każde dziecko otrzymało odblaskowego misia z zapisanym numerem telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Odblaski zostały zakupione w ramach II edycji projektu „Dom, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom” realizowanego w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”

(AB/TM)