Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kętrzyn/Działdowo: „Bezpieczne dzieci w sieci”

Kętrzyńscy i działdowscy policjanci uczestniczyli w spotkaniach z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom, czym jest cyberprzemoc. Uczniowie mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i urządzeń mobilnych.

Kętrzyn:

Wczoraj dzielnicowy wspólnie z policjantką zajmująca się profilaktyką społeczną spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Solance. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci. Policjanci rozmawiali z uczniami nie tylko o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z nowych technologii, ale i o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Funkcjonariusze uświadomili uczestników, że osoby z którymi mają kontakt wirtualnie, mogą podawać się za kogoś zupełnie innego. Oszuści z pewnością nie mają dobrych zamiarów, dlatego też tak ważna jest świadomość młodego pokolenia odnośnie wirtualnych zagrożeń. Policjantka tłumaczyła, jak się chronić przed tą formą cyberprzemocy i jak na nią reagować. Przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, za pomocą której omówiła zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Policjanci wspierali się filmem, by lepiej dotrzeć do odbiorców. Okazało się, że dzieci sporo wiedzą na temat zagrożeń w sieci.
Przy okazji policjanci apelują do wszystkich rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem. Monitorujmy czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.

Działdowo:

Czym jest demoralizacja, co to są czyny karalne i jaka odpowiedzialność spoczywa na osobach nieletnich mogli się dowiedzieć uczniowie Szkoły Podstawowej z ul. Polnej w Działdowie, Szkoły Podstawowej z Burkatu i Gimnazjum w Gródkach. Wiedzę na ten temat przekazały młodzieży funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zajmujące się na co dzień m.in. problematyką osób nieletnich i profilaktyką. Jednym z głównych tematów pogadanek z wychowankami szkół były przestępstwa w sieci i cyberprzemoc. Policjantki omówiły problematykę bezpieczeństwa w sieci i odpowiedzialnych zachowań podczas korzystania z Internetu, a także konsekwencji wynikających m.in. z obrażania, nękania, używania wulgaryzmów czy zamieszczania nieodpowiednich zdjęć i filmików w sieci zawierających treści obraźliwe i niecenzuralne. Młodzież miała również okazję obejrzeć film pt. „Życie jest jedno, to nie gra” o konsekwencjach czynów osób nieletnich, które wpadły w konflikt z prawem.

(jn/ep/rj)

Powrót na górę strony