Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Spotkanie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie z przedstawicielami pracowników Korpusu Służby Cywilnej

Z okazji Święta Służby Cywilnej dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie spotkał się z przedstawicielami pracowników Korpusu Służby Cywilnej, aby złożyć im podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz warmińsko-mazurskiej Policji.

Dzień 11 listopada został ustanowiony Świętem Służby Cywilnej. Nieprzypadkowo obchodzimy je w dniu Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada to nie tylko symboliczna data odzyskania niepodległości. Ten dzień przypomina nam również, że Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości właśnie od administracji, a działalność służby cywilnej była pierwszym sygnałem, że Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa.

Pracownicy służby cywilnej pracują głownie w służbach wspomagających pracę policjantów. Nie noszą munduru, nie widać ich na ulicach, ale ich praca jest równie ważna jak policjantów. Każdego dnia zawodowo, rzetelnie i bezstronnie zapewniają wykonywanie zadań państwa oraz ciągłość funkcjonowania administracji rządowej. Jako eksperci w swoich dziedzinach, szefowie zespołów, autorytety na swoich stanowiskach gwarantują stabilność i nieocenione wsparcie policjantów w służbie.

Dzisiaj Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek spotkał się z przedstawicielami pracowników Korpusu Służby Cywilnej, aby złożyć im podziękowania za wykonywaną pracę.