Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Kierował motocyklem-nietrzeźwy, bez uprawnień i kasku. Dobrowolnie poddał się karze

46 – latek dobrowolnie poddał się karze po tym, jak usłyszał zarzut kierowania motocyklem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna będzie musiał zapłacić grzywnę, opłacić świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, pokryć w całości koszty sądowe oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych jednośladowych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Suszu podczas patrolu miasta zauważyli kierującego motocyklem, który jechał bez kasku ochronnego. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. W trakcie czynności wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Ustalili, że mieszkaniec gminy Susz nie posiada uprawnień do kierowania jednośladem. Badanie alkomatem wskazało 0,8 promila w organizmie 46 - latka. Policjanci zatrzymali mężczyznę, a motocykl przekazali osobie przez niego wskazanej. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mieszkańcowi gminy Susz, do którego się przyznał.

46 – latek musi zapłacić 2000 złotych grzywny, wpłacić 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, pokryć w całości koszty sądowe oraz ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych jednośladowych na okres 3 lat .

(jk/rj)