Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Kierowali pod działaniem alkoholu. Teraz odpowiedzą przed sądem

Iławscy policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych kierujących. Mężczyźni wykazując się skrajną bezmyślnością i nieodpowiedzialnością wsiedli za kierownice samochodów osobowych. Pierwszy z nich zatrzymał się na przydrożnym słupie energetycznym a drugiego zatrzymali kontrolujący go policjanci. Teraz mężczyźni ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 35- letni kierujący osobowym fordem nie dostosował prędkości do warunków ruchu i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, a następnie najechał na przydrożny słup energetyczny. W trakcie czynności okazało się, że 35-letni kierujący ma 2,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ zostały mu one cofnięte. Funkcjonariusze ustalili, że pasażerowie również byli pod działaniem alkoholu. Cała trójka została przetransportowana do szpitali.
Następnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Suszu. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze sprawdzili dokumenty mężczyzny oraz jego stan trzeźwości. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że 26–latek kierował autem mając prawie 0,7 promila  alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował nie posiadając uprawnień do jazdy samochodem. Policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Susz, a samochód przekazali osobie przez niego wskazanej. Po wykonaniu czynności 26-latek został zwolniony.
Przypominamy, że kto znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. pow. 0,5 ‰ alkoholu w organizmie lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega  karze pozbawienia wolności do lat 2.
Apelujemy do świadków takich nieodpowiedzialnych zachowań o każdorazowe zgłaszanie pod numerem alarmowym 997 lub 112 podejrzenia o kierowaniu pojazdami przez osoby, które mogą być pod działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzą każdy tego typu przypadek.

(jk/rj)