Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: „Kręci mnie bezpieczeństwo…”-spotkanie z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Przepisy bezpieczeństwa powinny być znane każdemu. Już od najmłodszych lat dzieciom wpaja się zasady dotyczące właściwego zachowania, odpowiedzialności i tego co dobre, a co złe. O bezpieczeństwie z przedszkolakami rozmawiały funkcjonariuszki policji z Działdowa.

Spotkanie z wychowankami przedszkola ”Krasnoludek” w Działdowie odbyło się w środę (25.10.2017r.) w jednej z sal placówki. Dzieci w wieku 2-6 lat poznały zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię w miejscu wyznaczonym przez pasy, a także w rejonie skrzyżowania, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna. Policjantki poprzez zabawę nauczyły dzieci postawy obronnej przed agresywnym psem na tzw.” żółwia” i przypomniały numery alarmowe do służb ratunkowych. Dzieci miały okazję założyć policyjną czapkę i kamizelkę odblaskową, jak również zrobić sobie  odbitki odcisków palców.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wskazówek zachowania ostrożności podczas kontaktu z nieznajomymi i bezpieczeństwie w czasie zabaw na boisku i poza domem.

 

(jn/rj)