Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Wybił szybę w cudzym samochodzie, aby rozładować swoją złość – już usłyszał zarzut

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu ełczaninowi. Mężczyzna wybił tylną szybę w zaparkowanym samochodzie. Wkrótce po zdarzeniu został zatrzymany przez przypadkowych przechodniów i przekazany policjantom. Już usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Tłumaczył, że pokłócił się z dziewczyną i chciał w ten sposób rozładować swoją złość. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn zatrzymało sprawcę, który wybił szybę w samochodzie. Na miejsce natychmiast została skierowana załoga patrolowo-interwencyjna.

Policjanci ustalili, że 28-letni ełczanin spacerując ulicami miasta, w pewnym momencie podszedł do zaparkowanego citroena i rozbił trzymanym w ręku kawałkiem drewna tylną szybę. Zauważyli to przypadkowi przechodnie, którzy zaczęli gonić sprawcę. Złapali go po przebiegnięciu kilkuset metrów, po czym przekazali go policjantom.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Tłumaczył, że pokłócił się ze swoją dziewczyną i ze złości nie kontrolował tego, co robi. Uderzył w samochód, aby rozładować swoją agresję.

Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 1200 złotych. Grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.