Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo, Elbląg: Mandaty, zatrzymane dowody rejestracyjne oraz prawo jazdy – efekt działań „Prędkość”

Węgorzewscy i elbląscy policjanci podczas prowadzonych działań prewencyjno-kontrolnych pn. „Prędkość”, sprawdzali czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Kilkudziesięciu kierowców zostało ukaranych mandatami. Były także przypadki zatrzymania dowodów rejestracyjnych za fatalny stan techniczny pojazdów. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy, bo zlekceważył nowe przepisy ruchu drogowego.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego węgorzewscy i elbląscy policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w działaniach prewencyjno-kontrolnych pn.„Prędkość”, których celem jest właśnie walka z piratami drogowymi. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem laserowego miernika prędkości. Akcja prowadzona była wczoraj przez cały dzień.

Węgorzewo

Policjanci ukarali mandatami 22 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Ponadto zatrzymali 19-letniego kierowcę, który zlekceważył nowe przepisy ruchu drogowego i w konsekwencji stracił prawo jazdy.

Około godziny 19.00 w miejscowości Kolonia Rybacka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena. 19-letni mieszkaniec Węgorzewa miał na liczniku 108 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego policjanci zatrzymali  mu prawo jazdy. Ponadto młody kierowca został ukarany mandatem  w wysokości  400 zł i 10 punktami.

Elbląg

W ramach działań „Prędkość” funkcjonariusze skontrolowali łącznie 69 aut. Nałożyli 27 mandatów z czego 15 to mandaty za zbyt szybką jazdę. Nie było przekroczeń prędkości 50+. Policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych za fatalny stan techniczny pojazdów oraz jedno prawo jazdy za spowodowanie wypadku.

Do zdarzenia doszło około godziny 19.00 na ulicy Robotniczej w Elblągu. 22-letnia kierująca seatem potrąciła na przejściu dla pieszych 45-letniego mężczyznę. Doznał on złamania kości podudzia i został przewieziony do szpitala. Kierująca była trzeźwa.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami – jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

gm/js/in

  • Działania Prędkość
    Działania Prędkość
Powrót na górę strony