Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Zderzenie osobówki z busem na trasie Pisz - Ruciane–Nida

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Pisz - Ruciane–Nida. Zderzył się tam pojazd marki Mercedes Benz z Audi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem skręcając w lewo nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez inne auto. Doszło do ich zderzenia. Pasażerkę z osobówki przewieziono do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy dla kierowcy mercedesa.

W czwartek (12.10.2017) przed godz. 12:00 na drodze krajowej nr 58 na odcinku drogi między Piszem a Rucianem – Nidą zderzył się samochód osobowy z dostawczym.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że oba pojazdy jechały od strony Rucianego – Nidy w kierunku Pisza. W pewnym momencie kierujący audi, 70-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy, rozpoczął manewr wyprzedzania pojazdu marki Mercedes Benz. Kiedy był już na lewym pasie, kierowca busa postanowił skręcić w lewo na parking leśny. Najwyraźniej nie upewnił się, że jest wyprzedzany przez inny pojazd. Doszło do zdarzenia aut. Pasażerkę z osobówki przewieziono do szpitala. Po badaniach okazało się, że kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń.

  • Miejsce zdarzenia drogowego #1
    Miejsce zdarzenia drogowego #1
  • Miejsce zdarzenia drogowego #2
    Miejsce zdarzenia drogowego #2
  • Miejsce zdarzenia drogowego #3
    Miejsce zdarzenia drogowego #3

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowców. Obaj byli trzeźwi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zatrzymali prawo jazdy, 38-letniemu mieszkańcowi województwa lubelskiego, kierującego mercedesem.

Sprawa wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia skierowana zostanie do sądu.

(ASz/TM)