Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: „Bezpieczna droga do szkoły” - policjanci kontrolowali autobusy przewożące dzieci

Policjanci na terenie powiatu iławskiego przeprowadzili działania prewencyjno - kontrolne „Bezpieczna droga do szkoły”. Ukierunkowane były one na poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły. Wart podkreślenia jest fakt, że podczas kontroli autobusów przewożących dzieci, funkcjonariusze nie stwierdzili nieprawidłowości.

Policjanci z powiatu iławskiego w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do i ze szkoły po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie działań policjanci przeprowadzali kontrole w zakresie właściwego oznakowania przejść dla pieszych, respektowania zasad i przepisów ruchu drogowego przez kierowców i pieszych użytkowników dróg publicznych.  Funkcjonariusze skontrolowali 48 pojazdów w tym  autobusy, z których korzystają dzieci. Jest to istotne, ponieważ bardzo duża liczba dzieci i młodzieży, szczególnie pochodząca z terenów wiejskich, dojeżdża do szkół autobusami. Wart podkreślenia jest fakt, że podczas kontroli autobusów policjanci nie stwierdzili nieprawidłowości.

Pamiętajmy, że od nas wszystkich zależy poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze, jest również noszenie na sobie elementów odblaskowych, które obowiązkowo należy używać poruszając się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.

Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Zgodnie z przepisami dziecko mające mniej niż 150 cm wzrostu jest przewożone w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu zgodnym z masą i wzrostem dziecka oraz właściwymi warunkami technicznymi określonymi w przepisach UE lub regulaminach EKG ONZ dotyczących urządzeń przytrzymujących dzieci w pojeździe.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

jk/in

  • Kontrola autobusu
    Kontrola autobusu
  • Kontrola autobusu
    Kontrola autobusu
  • Kontrola autobusu
    Kontrola autobusu