Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Po zderzeniu mercedesa z passatem dwie osoby trafiły do szpitala

Policjanci z Bartoszyc pracują na miejscu zdarzenia drogowego, w którym mercedes wjechał w tył poprzedzającego go VW. Kierowca i pasażerka tego drugiego trafili do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo – kierują nim funkcjonariusze. Wykonywane są również oględziny miejsca tego zdarzenia.

Dziś (12.10.2017) chwilę przed godz. 10:00, dyżurny bartoszyckiej policji został powiadomiony przez WCPR o zdarzeniu drogowym na ul. Warszawskiej w Bartoszycach. Na miejsce skierowane zostały dwa partole policji. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący busem marki mercedes 63 – latek nie zachował ostrożności i wjechał w tył jadącego przed nim volkswagena. Busem rejsowym, którym kierował 63-latek, jechało 3 pasażerów, jednak osoby te nie czekały na przyjazd służb i dalej poszły pieszo. Kierowca passata - obywatel Francji - i jego pasażerka zostali karetką pogotowia przewiezieni do miejscowego szpitala, ich obrażenia nie są jeszcze znane.

 • Wypadek w powiecie bartoszyckim #1
  Wypadek w powiecie bartoszyckim #1
 • Wypadek w powiecie bartoszyckim #2
  Wypadek w powiecie bartoszyckim #2
 • Wypadek w powiecie bartoszyckim #3
  Wypadek w powiecie bartoszyckim #3
 • Wypadek w powiecie bartoszyckim #4
  Wypadek w powiecie bartoszyckim #4
 • Wypadek w powiecie bartoszyckim #5
  Wypadek w powiecie bartoszyckim #5
 • Wypadek w powiecie bartoszyckim #6
  Wypadek w powiecie bartoszyckim #6

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego busem - był trzeźwy. Obecnie wykonywane są oględziny miejsca tego zdarzenia, konieczne będzie też zabezpieczenie obu pojazdów do badań przez biegłego. W zależności od obrażeń jakie odnieśli jadący VW, zdarzenie to będzie kwalifikowane jako wypadek lub kolizja drogowa.

(MK/TM)