Ostróda: Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Ostróda: Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 35 lat podejrzanych o posiadanie narkotyków. Obaj usłyszeli zarzuty. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy podczas patrolowania miasta policjanci prewencji zauważyli zaparkowany na parkingu pojazd z włączonymi na stałe światłami stopu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić zachowanie kierowcy, trzymającego cały czas nogę na pedale hamulca. Mężczyźni byli zaskoczeni widokiem policjantów. Po chwili okazało się co było powodem zdziwienia 20 i 35 latka.

Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze znaleźli u nich woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego i białego proszku. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to marihuana i amfetamina. Mieszkaniec gminy Ostróda i Olsztyna trafili do policyjnego aresztu. Tego samego dnia zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwo grożą im kary nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

jk