Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Giżycko

Szczytno, Giżycko: Jeden był poszukiwany ENA, inny 2 listami gończymi – obaj zostali zatrzymani

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 22-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wraz z 30-letnim kolegą, dobijał się do drzwi sąsiada, nie dając mu spać. W konsekwencji przyjechali funkcjonariusze. Z kolei giżyccy policjanci zatrzymali 20-latka poszukiwanego 2 listami gończymi za groźby karalne i włamanie do sklepu.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o natrętnych osobach, które dobijały się do drzwi jednego z mieszkań na terenie miasta. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zastali dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że chcą wejść do znajomego. No tak… tyle, że ten znajomy sobie tego nie życzył.

Funkcjonariusze sprawdzili mężczyzn i okazało się, że jeden z nich, 22-letni mieszkaniec Szczytna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania do postępowania prowadzonego przez szczycieńską prokuraturę.

Z kolei dzisiaj kilka minut po godzinie 6.00 policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zatrzymali 20-letniego mieszkańca Miłek, powiat giżycki, który od ponad 10 miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Młody mężczyzna poszukiwany był 2 listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Giżycku. 20-letni Piotr P. ma do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy za włamanie do sklepu oraz 150 dni za groźby karalne.

ic/ich/in