Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Pobili znajomego, naruszyli mir domowy. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

Policjanci z Susza wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie aktem oskarżenia zakończyli dochodzenie przeciwko czterem mieszkańcom miasta. Okazało się, że podczas zorganizowanego ogniska mężczyznom nie spodobało się zachowanie dwóch innych mieszkańców. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, która wkrótce przeniosła się na ulice Susza. Kodeks karny za samo uszkodzenie ciała przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko czterem mieszkańcom miasta. Policjanci, którzy podjęli interwencje ustalili, że dwóch znajomych poszło na spotkanie przy ognisku. Tam czekało już na nich czterech innych mieszkańców Susza. W trakcie spotkania doszło do sporu między mężczyznami. Kiedy zabrakło argumentów słownych, sięgnęli po argumenty siłowe doprowadzając do szarpaniny. Skończyła się ona po kilku chwilach, jednak nie był to koniec historii.

Po tym jak uczestnicy ogniska się rozeszli, jeden z nich postanowił jeszcze raz wyrazić swoje zdanie na temat zakończonego spotkania. Podjechał rowerem do idących dwóch mężczyzn, którzy wcześniej dołączyli do ogniska, wykrzyczał, że popsuli mu spotkanie z kolegami i uderzył jednego z nich po czym odjechał. Jakby tego było mało, po jakimś czasie napastnik wspólnie z trójką swoich znajomych z ogniska ponownie postanowił wyrazić swoje niezadowolenie. W tym celu wybrali się do domu jednego z mężczyzn. Mężczyźni zostali wyproszeni jednak nie słuchali tego co mówili do nich domownicy.

Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy zatrzymali trzech agresywnych mieszkańców Susza w wieku od 20-27 lat. Zatrzymanie czwartego z nich jest kwestią czasu. W trakcie czynności policjanci przyjęli zawiadomienie o pobiciu i naruszeniu miru domowego oraz przesłuchali świadków i uczestników zdarzenia.

Policjanci przedstawili zarzuty mężczyznom. 27 i 25-latek usłyszeli zarzut udziału w pobiciu. Ponadto 25-latek odpowie za naruszenie miru domowego oraz spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Natomiast zatrzymany 20-latek usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego.

Kodeks karny za samo spowodowanie uszczerbku na zdrowiu przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Już wkrótce akt oskarżenia trafi do sądu.

jk/in