Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Olsztyn

Dobre Miasto: Za rozbój odpowie 15-latek, który napadł na o rok młodszego kolegę

Do Komisariatu Policji w Dobrym Mieście został doprowadzony 15-latek, który pobił i okradł o rok młodszego chłopca. Na szczęście poszkodowany nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak się okazało, nastolatek był poszukiwany, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic Dobrego Miasta. Wówczas 15-latek pobił, a następnie zabrał poszkodowanemu saszetkę, w której był portfel z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. Nastolatek swojej ofierze zabrał również telefon komórkowy oraz zegarek. Poszukiwania sprawcy rozboju na własną rękę rozpoczął ojciec wraz z poszkodowanym 14-latkiem. Już po kilku godzinach udało im się znaleźć i przekazać w ręce policji chłopca odpowiedzialnego za pobicie i kradzież. 

Podczas sprawdzenia 15-latka w policyjnych systemach okazało się, że chłopiec był poszukiwany, ponieważ uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, w którym powinien przebywać. Policjanci zawieźli i osadzili nieletniego sprawcę rozboju w policyjnej izbie dziecka. Za rozbój chłopiec odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

rp/in