Gołdap: Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina

Cytryna zamiast mandatu za karę i odblaski w nagrodę dla pieszych, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego - tak w największym skrócie wyglądała akcja funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5.

W czwartek (21.09.2017) gołdapscy policjanci wspólnie z dziećmi przeprowadzili akcję pn. „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina”. Na ulicach miasta, najmłodsi wręczali wzorowym przechodnim odblaski a ci, którzy nie przestrzegali przepisów „karani” byli kwaśną cytryną i pouczeniem.

Ponadto dorośli, którzy popełnili wykroczenie przechodząc nieprawidłowo mieli okazję usłyszećod dzieci jak należy właściwie zachować się zanim wejdziemy na przejście. Przez ponad godzinę uczniowie nagrodzili 85 osób, a „ukarali” 26. Wszyscy „ukarani” przyjmowali cytrynkę z uśmiechem na twarzy. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, pamiętajmy jak istotne jest kreowanie prawidłowych zachowań, zwłaszcza wśród najmłodszych. Przeważnie to my dorośli mamy największy wpływ na nasze maluchy, które biorą z nas przykład.

 • Akcja na ulicach Gołdapi #1
  Akcja na ulicach Gołdapi #1
 • Akcja na ulicach Gołdapi #3
  Akcja na ulicach Gołdapi #3
 • Akcja na ulicach Gołdapi #4
  Akcja na ulicach Gołdapi #4
 • Akcja na ulicach Gołdapi #5
  Akcja na ulicach Gołdapi #5
 • Akcja na ulicach Gołdapi #6
  Akcja na ulicach Gołdapi #6
 • Akcja na ulicach Gołdapi #7
  Akcja na ulicach Gołdapi #7

Akcja „Żółta cytryna o bezpieczeństwie przypomina" jest jednym z działań przewidzianych do realizowanej przez Starostwo Powiatowe i Komendę Powiatową Policji w Gołdapi w trakcie II edycji projektu „DOM, czyli Dzielnicowy Oddany Mieszkańcom”. Projekt realizowany jest
w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka”.

 

(AB/TM)