Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Pocisk znaleziono w okolicach parkingu znajdującego przed Starostwem Powiatowym w Iławie. Zabrali go stamtąd saperzy z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie. Funkcjonariusze apelują, by w przypadku natknięcia się na takie niebezpieczne przedmioty, w pierwszej kolejności powiadamiać o tym odpowiednie służby.

Oficer dyżurny iławskiej policji został wczoraj (13.09.2017) poinformowany przez pracowników jednej z firm wykonujących prace ziemne o znalezieniu przedmiotu przypominającego swym wyglądem niewybuch. Pocisk ten został znaleziony podczas prac w okolicach parkingu znajdującego się przy Starostwie Powiatowym w Iławie. Na miejsce został wysłany policyjny pirotechnik, który stwierdził, że był to pocisk artyleryjski. Pochodzi on najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Niewybuch został zabrany przez lidzbarskich saperów. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Przypominamy !!!

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym fakcie policję. Zachowajmy szczególna ostrożność. W żadnym wypadku nie dotykajmy, nie przenośmy takiego przedmiotu. W miarę możliwości oznaczmy miejsce, w którym znajduje się niewybuch, nie dopuśćmy, by inne osoby naraziły się na niebezpieczeństwo

(JK/TM)