Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Wdarli się do mieszkania i grozili. Usłyszeli zarzuty

Zarzuty naruszenia miru domowego i kierowania gróźb usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy wdarli się do mieszkania pokrzywdzonej i nie chcieli go opuścić. Później 26- i 28-latek grozili koledze kobiety, którego poprosiła o pomoc. Przestępstwo gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie miru domowego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku.

Policjanci zostali poproszeni o interwencję wobec dwóch nietrzeźwych mężczyzn. 26- i 28-latek wspólnie wdarli się - bez wiedzy i zgody właścicielki - do zajmowanego przez kobietę mieszkania. Nieproszeni goście nie chcieli wyjść, mimo jej wyraźnego żądania.

Kobieta najpierw o pomoc w wygonieniu mężczyzn poprosiła swojego kolegę. Wówczas mężczyźni zagrozi mu pozbawieniem życia.

Obaj napastnicy zostali zatrzymani przez ełckich policjantów i usłyszeli po dwa zarzuty.

Policjanci pod nadzorem prokuratury sprawdzają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Przestępstwo gróźb karalnych zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za naruszenie miru domowego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do roku.

(AKdN/TM)