Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Zdobył zaufanie i okradł mieszkańca miasta. Usłyszał zarzut

Kara nawet 7,5 roku pozbawienia grozi 32- latkowi, który powołując się na wspólnych znajomych zdobył zaufanie mieszkańca Iławy a następnie ukradł jego portfel. Policjanci szybko ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Podejrzany wiedział, że nie uniknie odpowiedzialności i sam zgłosił się do komendy.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy. Funkcjonariusze ustalili, że do jednego mieszkańców Iławy przyszedł młody mężczyzna i powołując się na dobry kontakt ze znajomą mężczyzny chciał pożyczyć od niego pieniądze. Pokrzywdzony zaufał gościowi i pożyczył mu gotówkę o którą prosił. Po krótkiej rozmowie 32- latek wyszedł z mieszkania. Wtedy zawiadamiający zorientował się, że nie ma portfela, który trzymał w jednej z szafek.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze w krótkim czasie ustalili, kto jest odpowiedzialny za to przestępstwo. Mimo, iż podejrzany nie przebywał w domu szybko wpadł w ręce mundurowych. Wiedział, że nie uniknie odpowiedzialności dlatego sam zgłosił się do komendy.

32- latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „ recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7 i pół roku pozbawienia wolności.

Przypominamy!

O zamykaniu drzwi i okien a także zabezpieczaniu wartościowych przedmiotów. Ofiarami przestępców stają się zazwyczaj osoby, które zapominają, są roztargnione czy zbyt ufne.

Należy także pamiętać, że  prawie codziennie dochodzi do kradzieży bądź kradzieży z włamaniem dlatego powyższe rady warto zapamiętać i się do nich stosować aby czuć się bezpiecznie.

AK/ AB