Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/ Dobre Miasto: Policjanci dziękują za pomoc w odnalezieniu zaginionego 80-latka

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 80- letniego grzybiarza z Dobrego Miasta. Policjanci dziękują dziennikarzom za opublikowanie wizerunku mężczyzny oraz internautom za udostępnianie tej informacji na portalach społecznościowych. Dzięki temu, senior cały i zdrowy wrócił do domu.

Przypomnijmy: od wczoraj (11.09.2017) od godziny 10:00 policjanci i strażacy szukali 80-latka z Dobrego Miasta, który dzień wcześniej pojechał rowerem na grzyby i nie wrócił na noc do domu. O jego zaginięciu policjantów powiadomiła zaniepokojona żona. Oprócz podstawowych informacji na temat wyglądu i ubioru mężczyzny, kobieta przekazała funkcjonariuszom również jego zdjęcie, które trafiło na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wizerunek seniora opublikowany został również na lokalnych portalach informacyjnych oraz społecznościowych. W przeciągu kilku godzin do policjantów zaczęły spływać informacje o zaginionym 80 -latku. Każdy trop był ważny a każdy sygnał skrupulatnie sprawdzany przez funkcjonariuszy.

Jedna z informacji doprowadziła policjantów na działkę należącą do sąsiadów 80 -latka, na której przebywał zaginiony. Mężczyzna był cały i zdrowy. Jak się okazało, ze względu na podeszły wiek, mężczyzna nie pamiętał, co stało się w ciągu ostatniej doby i nie zdawał sobie sprawy, że jest poszukiwany. 

Rodzina seniora oraz policjanci dziękują za pomoc w jego odnalezieniu zarówno dziennikarzom, dzięki którym informacja błyskawicznie trafiła do okolicznych mieszkańców jak i internautom, którzy poprzez udostępnianie wizerunku mężczyzny poszerzali grono odbiorców apelu funkcjonariuszy.

 

rp/ AB