Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł.asp. Marka Cekały zakończony

Zwycięstwem 3 Flotylli Okrętów z Gdyni, zakończył się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł.asp. Marka Cekały. Nagrody i pamiątki wręczyła mama tragicznie zmarłego policjanta, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek oraz przedstawiciel olsztyńskich NSZZP. Mimo kiepskiej aury, zawodnicy chwalą organizację i atmosferę olsztyńskiego turnieju.

Znamy zwycięzcę IV Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Głównego Policji im. mł.asp. Marka Cekały. Została nią drużyna 3 Flotylli Okrętów z Gdyni. Drużyna z Trójmiasta w finale zmierzyła się z ekipą Komendy Wojewódzkiej Policji z Łodzi. Natomiast najniższy stopień podium przypadł drużynie Komendy Głównej Policji. Drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, była bardzo gościnna i zadowoliła się 4 miejscem w stawce 18 drużyn.

Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Tomasz Zielecki z 3 Flotylli Okrętów z Gdyni, najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Kamila Głośnego z KGP, najlepszym zawodnikiem Warmii i Mazur został Dawid Ksiuk, a królem strzelców turnieju został Marcin Składowski z Komendy Stołecznej Policji.

Jeśli chodzi o turniej żeński to najwyższy stopień podium przypadł KGP, drugie miejsce zajęła drużyna KWP z Poznania, natomiast 3 miejsce zajęły dziewczyny z KWP w Łodzi. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Izabelę Zdonek z KGP, najlepszą zawodniczką Warmii i Mazur została Edyta Dobies, a królem strzelców turnieju została Agnieszka Ochota z KGP.

W całym turnieju kobiet w 10 meczach padło 51 bramek, natomiast w turnieju męskim w 61 meczach padło 289 bramek.

Przed finałowymi rozstrzygnięciami mężczyzn, rozegrano mecz towarzyski pomiędzy najlepszymi zawodniczkami turnieju, a kadrą kierowniczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Kapitanem męskiej drużyny został Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek, który w tym meczu strzelił 2 spośród 5 strzelonych bramek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla kadry kierowniczej KWP w Olsztynie.

Po zakończonych meczach, mama tragicznie zmarłego mł.asp. Marka Cekały, Pani Jadwiga Cekała, wspólnie z  insp. Tomaszem Klimkiem oraz przedstawicielem NSZZP na Warmii i Mazurach wręczyli nagrody, puchary, medale oraz okolicznościowe pamiątki wszystkim wyróżnionym osobom oraz drużynom uczestniczącym w tym turnieju.

Mimo kiepskiej aury, zawodnicy chwalili profesjonalną organizację turnieju, a przede wszystkim wspaniałą i pełną ducha fair play atmosferę. Turniej na dobre wpisał się w kalendarz policyjnych imprez sportowych, w którym oprócz policjantów uczestniczą przedstawiciele innych służb mundurowych oraz przedstawiciele samorządowi z Warmii i Mazur.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

Serdeczne podziękowania kierujemy do firm i instytucji bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie tego turnieju: Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Prezydentowi Olsztyna, UWM w Olsztynie, JBB, R-Gol, Mazurskie Miody, Indykpol, Vido, Lewiatan, DBK, Compensa, Group Just Drive, SP 18 w Olsztynie, TVP w Olsztynie, Radiu Olsztyn oraz Gazecie Olsztyńskiej.