Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, Ostróda: Dwie kontrole i dwóch zatrzymanych z narkotykami

Działdowscy policjanci podczas służby patrolowej na terenie miasta zatrzymali mieszkańca miasta, który posiadał przy sobie narkotyki. Ponadto mężczyzna mimo braku uprawnień kierował samochodem. Także ostródzcy policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili przy jednym z mężczyzn narkotyki. 19-latek miał amfetaminę i został zatrzymany w trakcie legitymowania.

Działdowo

Do zatrzymania mieszkańca Działdowa doszło dzisiaj (08.09.2017) w nocy na jednej z ulic w mieście. Patrolujący miasto funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli jadący pojazd marki Honda Civic. Kierowca auta w chwili spostrzeżenia policyjnego radiowozu zaczął zjeżdżać do krawędzi jezdni, a następnie wjechał na krawężnik. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną jego niekontrolowanej jazdy. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania. Stan jego trzeźwości nie budził żadnych wątpliwości, jednak podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili w jego aucie przy fotelu kierowcy woreczek z zawartością białego proszku. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki zabezpieczyli znalezisko, a mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że w posiadaniu 29-latka była amfetamina. Ponadto w trakcie dalszych czynności z zatrzymanym okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Odpowie za nielegalne posiadanie substancji psychoaktywnych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie on również odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień.

Ostróda

W poniedziałek (04.09.2017) policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie miasta w późnych godzinach wieczornych zauważyli stojący na poboczu samochód a obok niego dwóch młodych mężczyzn. Gdy podjechali bliżej zachowanie jednego z nich wzbudziło u nich podejrzenia. Gdy postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną okazało się, że posiadał on przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy. W związku z tym mieszkaniec gminy Ostróda został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających usłyszał już zarzut do którego się przyznał. Teraz to Sąd zadecyduje o jego dalszych losach. Za posiadanie narkotyków zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności

(JN/RSz/TM)