Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Logo KWP

KWP: Policjanci ZPC-u zatrzymali poszukiwanego 6 listami gończymi oraz 46 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu przez sądy i prokuratury w kraju

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zrealizowali kolejną sprawę poszukiwawczą. Tym razem zatrzymali 42-latka poszukiwanego 6 listami gończymi oraz 46 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu przez sądy oraz prokuratury rejonowe w całym kraju. Mężczyzna ma na swoim koncie oszustwa oraz kradzieże. 42-latek już trafił do Aresztu Śledczego w Giżycku.

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób podejrzanych o najcięższe kategorie przestępstw zakończyli kolejną już w tym roku sprawę poszukiwawczą.

Tym razem skoncentrowali się na wytropieniu 42-letniego Mariusza M. Mężczyzna był poszukiwany 6 listami gończymi oraz 46 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu przez sądy rejonowe m.in. z Bartoszyc, Raciborza oraz prokuratury rejonowe m.in. z Sanoka, Śremu, Pyrzyc, Jeleniej Góry, Poznania, Zamościa.

42-latek doskonale zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany. Wiedząc, że ciążą na nim wyroki za oszustwa i kradzieże, a wiele innych postępowań jeszcze się nie zakończyło, nie zaprzestał swojej przestępczej działalności. Robił też wszystko, aby nie zostać namierzony, bardzo często zmieniając miejsce pobytu. Na nic jednak zdały się te zabiegi. Kryminalni z ZPC-u wykonując szereg czynności operacyjnych wytypowali miejsce, w którym ukrył się Mariusz M.

Wczoraj skoro świt policjanci zapukali do drzwi jednego z pokoi hotelowych na terenie Grajewa. Tam zatrzymali kompletnie zaskoczonego 42-latka. Mężczyzna nie był w stanie zareagować w żaden sposób. Już został osadzony w Areszcie Śledczym w Giżycku.

Od początku tego roku policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zrealizowali 20 własnych spraw poszukiwawczych oraz 5 spraw poszukiwawczych dla innych jednostek, w których łącznie wydano 63 listy gończe, 4 Europejskie Nakazy Aresztowania oraz 82 zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu. Wśród zatrzymanych byli m.in. podejrzani o usiłowanie zabójstwa, pedofilię, przestępstwa rozbójnicze, zgwałcenia, oszustwa, członkowie zorganizowanych grup przestępczych.

Przypomnijmy, że policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych działają od 2001 roku. Od początku swojego istnienia zatrzymali ponad 440 poszukiwanych za najcięższe przestępstwa m.in. za zabójstwa - 43, przestępstwa rozbójnicze i przeciwko życiu i zdrowiu - 203, zgwałcenia i pedofilia - 15, oszustwa, kradzieże oraz inne uciążliwe społecznie przestępstwa – 150.

Dzięki ich pracy 30 członków zorganizowanych grup przestępczych trafiło przed wymiar sprawiedliwości.

in