Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Nidzica

Lidzbark Warmiński, Nidzica: Trudne warunki atmosferyczne - kierowcy, noga z gazu!

Przez całą Polskę przetaczają się burze z intensywnymi opadami deszczu i gradu. Dlatego też kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drodze. Nadmierna prędkość i opady deszczu przyczyniły się do niebezpiecznych zdarzeń, które miały miejsce na drodze szybkiego ruchu. W powiecie nidzickim 20-latek wjechał fordem do rowu. Podobnie skończyła się podróż kierującego w powiecie lidzbarskim.

Nidzica: Wjechał do rowu na "siódemce"

Około godz. 8:30 na krajowej „siódemce” w pobliżu miejscowości Frąknowo doszło do zdarzenia  drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący w kierunku Gdańska kierowca forda mondeo w czasie intensywnych opadów deszczu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca i pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. 20-latek został ukarany mandatem oraz punktami za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ruch na tym odcinku drogi odbywał się bez żadnych utrudnień.    

 • Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce" Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce"
  Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce"
 • Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce" Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce"
  Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce"
 • Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce" Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce"
  Zdarzenie drogowe na krajowej "siódemce"

Lidzbark Warmiński: Audi uderzyło w drzewo

Także dzisiaj o godz. 11:20 doszło do zdarzenia na drodze wojewódzkiej 507 między miejscowościami Lubomino - Karbowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki audi z nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i wpadł do rowu i ponownie uderzając w drzewo. Kierujący jechał sam. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala MSWiA w Olsztynie. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 • Zdarzenie w powiecie lidzbarskim #1
  Zdarzenie w powiecie lidzbarskim #1
 • Zdarzenie w powiecie lidzbarskim #2
  Zdarzenie w powiecie lidzbarskim #2
 • Zdarzenie w powiecie lidzbarskim #3
  Zdarzenie w powiecie lidzbarskim #3

Policjanci apelują! Zmienna pogoda niesie ze sobą również zmiany warunków drogowych. Dlatego też na mokrej nawierzchni należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią prędkość, która nie doprowadzi do utraty kontroli nad prowadzonym pojazdem. Wszyscy odpowiedzialni kierowcy muszą o tym pamiętać.

id/in