Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. 19-latek odpowie przed sądem

Policjanci iławskiej komendy zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym. Okazało się, że kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi zjechał do rowu. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia zostawiając w samochodzie pasażera. Jak się okazało 19–latek kierujący oplem ma zakaz kierowania samochodem za wcześniej popełnione wykroczenia.

Oficer dyżurny iławskiej policji odebrał wczoraj (09.08.2017) wieczorem zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi w prawo zjechał na lewe pobocze, a następnie do rowu, uszkadzając pojazd. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając w samochodzie pasażera, który na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, kto kierował oplem. Okazało się, że samochód prowadził 19–latek, który ma aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi orzeczony przez sąd za popełnione wcześniej wykroczenia. Młody mieszkaniec gminy Iława w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Teraz policjanci wyjaśniają dokładane okoliczności tego zdarzenia. Kodeks karny za samo nie stosowanie się do zakazu sądowego może orzec karę do 3 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)