Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Zniszczyli elewację kaplicy ewangelicko – augsburskiej w Białej Piskiej i obrazili uczucia religijne. Zatrzymani dwaj mężczyźni

Policjanci z Białej Piskiej intensywnie pracowali nad wyjaśnieniem sprawy zniszczenia elewacji kaplicy ewangelicko – augsburskiej w mieście. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy namalowali na ścianie wulgarny rysunek i ukradli tablicę informacyjną. Policjanci ustalili i zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców Białej Piskiej w wieku 23 i 35 lat. Obaj usłyszeli zarzut zniszczenia mienia oraz znieważenia uczuć religijnych. Mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej Piskiej od soboty (05.08.2017) podejmowali szeroko zakrojone działania pod kątem ustalenia i zatrzymania sprawców zniszczenia elewacji kaplicy ewangelicko – augsburskiej w mieście.

Informację o tym zdarzeniu policjanci otrzymali właśnie w sobotę. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że nieznani sprawcy nocą namalowali na ścianie kaplicy napis i obraźliwy rysunek. Wykorzystali do tego czarną farbę. Dodatkowo zerwali metalową tablicę informacyjną, którą funkcjonariusze znaleźli w stawie na terenie miasta. Wartość strat oszacowana została na kwotę 4 000 złotych.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie kryminalni przesłuchali wielu świadków, zabezpieczyli i przejrzeli monitoring oraz prowadzili intensywne działania operacyjne. W efekcie już w poniedziałek (07.08.2017) policjanci z Białej Piskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego czynu. To mieszkańcy tego miasta w wieku 23 i 35 lat. Śledczy ustalali, jaki jest udział zatrzymanych mężczyzn w zniszczeniu elewacji kaplicy.

Ostateczny materiał dowodowy, zebrany w tej sprawie, dał podstawy do przedstawienia zarzutów obu mieszkańcom Białej Piskiej przebywającym w policyjnym areszcie. Zatrzymani mężczyźni są podejrzani o to, że umyślnie uszkodzili ścianę kaplicy ewangelicko- augsburskiej poprzez zerwanie metalowej tablicy informacyjnej i namalowanie na elewacji, farbą koloru czarnego, napisu oraz obraźliwego rysunku. Znieważyli tym samym miejsce obrzędów religijnych.

Za zniszczenie mienia oraz obrazę uczuć religijnych mężczyznom grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(ASz/TM)