Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Usiłował włamać się do zbiornika z paliwem. Wcześniej ukradł ogórki. Został zatrzymany

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36–latkowi. Mężczyzna usiłował włamać się do zbiornika z paliwem jednak swojego celu nie osiągnął ze względu na ujęcie przez pokrzywdzonego. Teraz mężczyzna ze swojego czynu będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o usiłowaniu kradzieży paliwa. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że kiedy pokrzywdzony pracował na placu firmy transportowej, gdzie zaparkowane były samochody ciężarowe, usłyszał metaliczny odgłos stukania. Mężczyzna poszedł się w kierunku, z którego dochodził dźwięk. Po chwili zauważył szczupłego wysokiego mężczyznę, który próbował otworzyć zbiornik z paliwem od jednego z samochodów ciężarowych. Pokrzywdzony zauważył, że obok mężczyzny stoją również plastikowe bańki. W związku z powyższym ujął mężczyznę i o wszystkim poinformował policjantów.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Iławy i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. W trakcie czynności okazało się, że 36-latek kilka godzin wcześniej ukradł ogórki gruntowe z jednej z działek znajdujących się na terenie gminy Iława, za co mieszkaniec miasta został ukarany mandatem karnym.

Kodeks karny za usiłowanie kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(JK/TM)