Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn / Dobre Miasto: Przystawił żonie broń do głowy i groził śmiercią

Do policyjnej celi trafił 58-latek, który od 10 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Kobieta postanowiła zwrócić się o pomoc do policjantów, gdy podczas kolejnej awantury mąż przystawił jej broń do głowy. Po tym jak mężczyzna usłyszy zarzuty, funkcjonariusze będą zabiegać o jego tymczasowe aresztowanie.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy Dywity. Podczas awantury mąż przystawił żonie broń do głowy i groził jej śmiercią. Wystraszona kobieta wezwała policjantów. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że od dawna jest ofiarą przemocy domowej. Od 10 lat mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Pod wpływem alkoholu wszczyna awantury podczas których szarpie ją, wyzywa i grozi śmiercią.

Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu wiatrówkę oraz pistolety gazowe. Posiadanie ich nie wymaga zezwolenia. 58-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Prawdopodobnie jeszcze dziś (17.07.2017) usłyszy zarzuty znęcania się nad żoną. Policjanci będą zabiegać o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętaj!

Przemoc może przybierać różne formy. O przemocy fizycznej mówimy, gdy sprawca uderza, kopie, popycha, dusi, o przemocy seksualnej, gdy wymusza się pożycie seksualne lub angażuje się dziecko w aktywność seksualną, natomiast przemoc psychiczną charakteryzuje wyśmiewanie, szydzenie, kontrolowanie drugiej osoby lub np. stałe jej krytykowanie. Przemocą jest również niezaspokajanie potrzeb biologicznych i psychicznych osób, za które jesteśmy odpowiedzialni, a także ograniczanie dostępu do wspólnego konta bankowego lub wydzielanie funduszy dla współmałżonka.

Jeśli jesteś ofiarą przemocy pamiętaj, że sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej!

Wszelkie informacje dotyczące przemocy w rodzinie oraz pomocy w tym zakresie znajdą Państwo na naszej stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w zakładce „Policja radzi” → „Przemoc w rodzinie”.

(AB/TM)