Pisz: W jeziorze Wierzbińskim utonęła 52-letnia kobieta - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: W jeziorze Wierzbińskim utonęła 52-letnia kobieta

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci 52-letniej obywatelki Niemiec, której ciało znalezione zostało w jeziorze Wierzbińskim w gm. Orzysz. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta wraz z mężem kilka godzin wcześniej przyjechała do Wierzbin camperem. Zamierzali spędzić tu kilka dni. Turystka weszła do wody popływać, ale długi czas nie wracała. Zaniepokojony mąż powiadomił policję. Ciało kobiety zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (16.07.2017) po godz. 21:00 nad jeziorem Wierzbińskim w gminie Orzysz. To właśnie tam w wodzie znalezione zostało ciało 52-letniej obywatelki Niemiec.

Jak ustalili policjanci, małżeństwo około godz. 15:00 w niedzielę przyjechało do Wierzbin camperem, aby wypocząć nad jeziorem kilka dni. Po długiej podróży 52-letnia turystka postanowiła popływać. Zwykle potrafiła pływać nawet kilka godzin wypoczywając w międzyczasie na brzegu jeziora. Kiedy zaczęło się schładzać, a kobieta jeszcze nie wróciła, mąż zaczął jej szukać na własną rękę. Prowadzone przez niego poszukiwania okazały się bezskuteczne. O zaginięciu żony powiadomił policję.

W trakcie prowadzonych poszukiwań ciało zaginionej kobiety znalezione zostało w jeziorze. Jest ono zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Przyczyny i okoliczności śmierci kobiety wyjaśniają policjanci, pod nadzorem prokuratora.

(ASz/TM)