Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Policjanci na święcie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

Giżyccy policjanci uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Po zakończeniu uroczystości mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Giżycko mogli zapoznać się ze specyfiką pracy w policji. Największym zainteresowaniem młodych widzów – chłopców i dziewczynek - cieszyły się motocykle policyjne.

W miniony piątek (14.07.2017) na placu Piłsudskiego w Giżycku odbył się uroczysty apel z okazji święta 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego. Podczas uroczystości ogromne wrażenie na zebranych zrobił pokaz walk wręcz z udziałem 240 żołnierzy. Po oficjalnej uroczystości mieszkańcy mogli zapoznać się z rolą i pracą służb mundurowych, podczas zorganizowanego Pikniku Militarnego. Również giżyccy policjanci wzięli udział w Pikniku. Takie spotkania są doskonałą okazją do tego, by promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo i przybliżyć ludziom pracę policjanta.

Nie tylko najmłodsi mieli możliwość przyjrzeć się z bliska elementom wyposażenia policyjnego. Dzieci z wielką ochotą wsiadały na policyjne motocykle, a na widok sygnałów błyskowych na ich twarzach pojawiał się uśmiech. Rodzice chcąc uwiecznić ten moment robili swoim pociechom pamiątkowe zdjęcia.

Na imprezie nie zabrakło również wielu materiałów edukacyjnych skierowanych do dorosłej części społeczeństwa. Dorośli mogli zapoznać się z tematem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Aplikacji „Moja Komenda” oraz tematyką dopalaczy, którą przybliżył przedstawiciel Sanepidu w Giżycku jak również zagadnienia przemocy czy też bezpieczeństwa w miejscu publicznym, gdzie szukać pomocy i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Podczas rozmowy z policjantami było dużo zapytań nie tylko o samą służbę w szeregach policji ale również m.in. o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Natomiast najmłodsi za udział w rozmowie z policjantami i za udzielenie poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania przez funkcjonariuszy w nagrodę otrzymywali drobne upominki, takie jak książeczki zawierające treści o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą, które sprawiały im wielką radość.

Takie spotkania plenerowe są doskonałą okazją do tego, by przypomnieć dzieciom o tym, że policjant jest tą osobą, na którą w razie potrzeby zawsze mogą liczyć.

(ICH/TM)