Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policjanci Warmii i Mazur zabezpieczali największą imprezę motoryzacyjną w kraju

W Mikołajkach zakończył się 74 Rajd Polski. W czasie, gdy rajdowcy ścigali się na szutrowych mazurskich drogach, a kibice dopingowali ich do walki, policjanci dbali o bezpieczeństwo w powiatach, przez które przebiegał rajd.

W ciągu czterech dni (29.06.- 02.07.2017) na terenie siedmiu warmińsko - mazurskich powiatów blisko 2000 funkcjonariuszy czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców, turystów i kibiców rajdowych. Każdego dnia do służby stawiało się kilkadziesiąt policyjnych patroli. Byli to policjanci prewencji, którzy zwracali uwagę na ład i porządek, policjanci ruchu drogowego dbający o bezpieczeństwo na drogach oraz funkcjonariusze Straży Granicznej, a także Inspekcji Transportu Drogowego.

 • Rajd Polski
  Rajd Polski
 • Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #3
  Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #3
 • Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #4
  Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #4
 • Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #5
  Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #5
 • Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #6
  Rajd Polski (fot. Krzysztof Chrzanowski, 997) #6

Policyjna drogówka wykorzystując radiowozy oznakowane i nieoznakowane monitorowała sytuację na drogach publicznych. Policjanci reagowali na dynamiczną sytuację w ruchu drogowym, sprawnie rozładowywali tworzące się zatory drogowe.

Co roku ta impreza przyciąga tysiące fanów i turystów. To naturalne, że w tym czasie ruch na warmińsko- mazurskich drogach wzrasta. Zadaniem policji było przede wszystkim udrażnianie dróg, ręczne kierowanie ruchem, po to, by ruch odbywał się płynnie

- mówi mł. insp. Robert Zalewski - dowódca policyjnego zabezpieczenia.

Jak co roku funkcjonariusze podejmowali regulację w miejscach, gdzie natężenie ruchu wzrastało. Dzięki dobrej współpracy z kierowcami zatory drogowe nie trwały długo. Policjanci monitorowali także zachowania kierowców, pieszych oraz rowerzystów.

Patrole prewencyjne zwracały uwagę na bezpieczeństwo przemieszczających się grup kibiców oraz turystów.

Mł. insp. Robert Zalewski podsumował:

Bardzo duża liczba policyjnych patroli, które można było spotkać praktycznie na każdym kroku przełożyła się na bezpieczeństwo podczas tych czterech dni. Oceniam, że to był bezpieczny czas. Dziękuję wszystkim zaangażowanym funkcjonariuszom za dobrze wykonaną pracę.

(MK/TM)