Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Policjanci zatrzymali 30- latka podejrzanego o rozbój

Kara nawet 12 lat pozbawienia wolności grozi 30- latkowi, który okradł mieszkańca Biskupca. Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju i odzyskali skradzione przedmioty. Dziś odbędzie się posiedzenie, na którym sąd zadecyduje o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

Do przestępstwa doszło w miniony poniedziałek (12.06. 17r). Pokrzywdzony wracając ze sklepu do domu został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik wepchnął go do mieszkania, przewrócił i kilkukrotnie uderzył pięścią w twarz doprowadzając do stanu bezbronności. Następnie zabrał leżącego na stole laptopa z akcesoriami i uciekł. Wybiegając postanowił zabrać również zakupy spożywcze pokrzywdzonego.

Policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Na podstawie uzyskanych informacji wytypowali, kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. Blisko godzinę po otrzymaniu zgłoszenia zatrzymali 30- letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty, łącznie z produktami spożywczymi, które w nienaruszonym stanie trafiły do właściciela.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Był pijany. Miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj (13.06.17r) usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Jak stwierdził, to był "impuls chwili".  Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie 30- latka. O zastosowaniu tego środka zapobiegawczego zadecyduje sąd.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 

Ab/kw

Ładowanie odtwarzacza...