Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce: Dzień pod znakiem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”

Dobra pogoda sprzyja korzystaniu z jednośladów, więc na ulicach Bartoszyc pojawiło się więcej rowerzystów. Ciesząc się jazdą nie zapomnijmy o bezpieczeństwie. Wczoraj przypominali o tym policjanci bartoszyckiej drogówki.

Poprawa bezpieczeństwa rowerzystów to główny cel akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Na drogach całej Polski, policjanci dbają o bezpieczeństwo cyklistów przypominając o podstawowych zasadach ruchu jednośladów na drogach, prawach i obowiązkach rowerzystów oraz sprawdzają wyposażenie ich pojazdów.

 

Kolejna w tym roku odsłona akcji organizowanej przez MSWiA miała miejsce 18 maja br., na drogach miasta i powiatu bartoszyckiego. W tym dniu policjanci ruchu drogowego, zwracali szczególną uwagę na zagadnienia dotyczące rowerzystów. Było wiele okazji do przypomnienia podstawowych przepisów prawa, reguł zachowania w miejscach szczególnie niebezpiecznych i kontroli jednośladów poruszających się po drogach. Wszystko to po to, aby jeżdżący jednośladami znali swoje prawa i obowiązki, a przede wszystkim czuli się bezpiecznie na drodze.

 

Łg/kw