Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Ukradł pieniądze, telefon, portfel – został aresztowany

Najbliższe tygodnie spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec Ełku, który ma na swoim koncie liczne kradzieże. Mężczyzna w miniony weekend ukradł m.in. 7.600 złotych, kluczyk do samochodu, telefon, a wcześniej także portfel z pieniędzmi i kartą bankomatową. 28-latek działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci ustalili, że 28-letni mieszkaniec miasta w nocy z soboty na niedzielę z mieszkania ukradł saszetkę z zawartością 7.600 złotych, kluczyk do samochodu i telefon o wartości 300 złotych. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży.

Policjanci ustalili także, że to nie jedyne przestępstwo, jakie ma na koncie 28-latek. Okazało się także, że podczas imprezy ze znajomymi ukradł portfel, w którym było 550 złotych oraz karta bankomatowa. Mężczyzna kilkukrotnie płacił skradzioną kartą w sklepie monopolowym, wykorzystując funkcję zbliżeniową.

Wczoraj sąd aresztował 28-latka na najbliższe 1,5 miesiąca. W związku z tym, że mężczyzna w przeszłości był skazany wyrokiem za podobne przestępstwo, za które odbył karę pozbawienia wolności, tym razem odpowie w warunkach tzw. recydywy. Kodeks karny za kradzież w tym przypadku przewiduje karę nawet do 7,5 roku więzienia.

ak/in