Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Zamknięcie ul. Pieniężnego. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców

Ruszyła przebudowa ul. Pieniężnego. Aby umożliwić kierowcom i pieszym sprawne i bezpieczne poruszanie się po mieście, policjanci stanęli na skrzyżowaniach wyłączonej z ruchu ulicy. Informowali o obowiązujących zmianach i rozdawali ulotki przygotowane przez Urząd Miasta Olsztyna.

W nocy (19/20.04) ruszył remont ul. Pieniężnego. W związku z wprowadzonymi zmianami w organizacji ruchu, policjanci stanęli na skrzyżowaniach zamkniętej ulicy.

Funkcjonariusze od wczesnych godzin porannych pilnowali bezpieczeństwa na Placu Roosevelta oraz Placu Jana Pawła II. Informowali kierowców i pieszych o wprowadzonych zmianach i wyznaczonych objazdach. Pomagali również osobom spoza Olsztyna, do których nie dotarła informacja o utrudnieniach w ruchu.
Jak mówią policjanci, pierwszy dzień remontu ul. Pieniężnego minął spokojnie.

"Nie odnotowaliśmy do chwili obecnej żadnych zdarzeń drogowych związanych z przebudową tej ulicy. Kierowcy zostali wcześniej poinformowani o wprowadzanych zmianach. Ulice przyległe do remontowanego odcinka są odpowiednio oznakowane, dzięki czemu kierowcy wiedzą, że ul. Pieniężnego jest wyłącona z ruchu i kierują się wyznaczonymi objazdami" - mówią policjanci

Funkcjonariusze podczas służby rozdawali również ulotki przygotowane przez Urząd Miasta w Olsztynie. Można w nich znaleźć informacje na temat rozpoczętej inwestycji oraz mapę z wprowadzonymi zmianami w organizacji ruchu.

 

(ab/rj)