Ostróda/Morąg: Odpowie za kradzież z włamaniem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Odpowie za kradzież z włamaniem

Morąscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu osobowego na terenie gminy Morąg. Poszkodowany straty wyceniał na ponad 1300 zł. Policjanci odzyskali część skradzionego sprzętu komputerowego, który znajdował się wewnątrz pojazdu. Teraz 39-latek ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Morąscy kryminalni pracowali nad sprawą włamania do osobowego golfa, która miała miejsce jakiś czas temu na terenie gminy Morąg. Poszkodowany mężczyzna straty wyceniał wtedy na ponad 1300 zł. Policjanci po uzyskaniu nowych informacji o zdarzeniu przeanalizowali ponownie zgromadzony do sprawy materiał. Dzięki nowym okolicznościom funkcjonariusze ustalili sprawcę włamania i odzyskali część skradzionych rzeczy, m.in. sprzęt komputerowy, który znajdował się wewnątrz pojazdu w momencie włamania. Odzyskane rzeczy wkrótce powrócą do właściciela.

Wczoraj zarzut w tej sprawie usłyszał znany morąskim policjantom 39-letni mieszkaniec Morąga. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(ak/rj)