Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: 15-latka poczęstowała koleżankę środkiem odurzającym. Nastolatka trafiła do szpitala

Na oddział dziecięcy wojewódzkiego szpitala w Olsztynie trafiła z objawami zatrucia 16-latka z powiatu lidzbarskiego. Dziewczyna „świętując” swoje urodziny zapaliła środki odurzające niewiadomego pochodzenia. Okazało się, że dostała je od koleżanki. Sprawą zajęli się lidzbarscy policjanci.

Lidzbarscy policjanci pzreprowadzili interwencję, w trakcie której młoda dziewczyna zgłosiła, że źle się czuje i potrzebuje pomocy. Nastolatka informowała, że nie może ustać na nogach i drętwieją jej kończyny. We wskazane miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol.

Jak ustalili funkcjonariusze dwie nastolatki z powiatu lidzbarskiego oraz ich 15-letni kolega urządzili sobie spotkanie, podczas którego 15-latka poczęstowała o rok starszą koleżankę środkiem odurzającym niewiadomego pochodzenia. Dziewczyna tego dnia obchodziła swoje 16-ste urodziny. Jak ustalono nastolatki paliły susz roślinny.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia, która przetransportowała nastolatkę z objawami zatrucia do szpitala dziecięcego w Olsztynie.

Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do 15-latki. Dziewczyna została przesłuchana. Teraz ze swojego zachowania będzie musiała wytłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o jej dalszym losie.

(mk/rj)