Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Policyjny patrol na czterech nogach i ośmiu łapach

Parki, skwery, bulwary i plaże miejskie to miejsca, które odwiedzają policjanci wspólnie ze swoimi czworonożnymi „funkcjonariuszami”. Mundurowi dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Iławy wspólnie ze swoimi podopiecznymi pieszo patrolują ulice Iławy. Pełniąc służbę w ten sposób dotrą wszędzie tam, gdzie nie dojedzie radiowóz.

Iławscy policjanci wspólnie ze swoimi czworonożnymi „funkcjonariuszami” dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, patrolując pieszo jego ulice. Służba pełniona w ten sposób daje możliwość dotarcia do tych miejsc, w które nie wjadą radiowozy. Wszelkiego rodzaju skwery, bulwary, place, parki czy plaże miejskie to miejsca chętnie wykorzystywane do różnych spotkań. Dlatego ważne jest, by w trosce o bezpieczeństwo i porządek było one kontrolowane przez odpowiednie służby.

Od czasu do czasu dochodzi tam do sytuacji, gdzie potrzebna jest pomoc także policjantów, a patrol pieszy to optymalne rozwiązanie w tego typu miejscach. Gdy zajdzie potrzeba policjanci szybko i sprawnie dojdą w każdy zakamarek miasta.

Umundurowani policjanci kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do naruszeń porządku i gdzie zdaniem mieszkańców jest potrzeba częstszych wizyt patrolu. Funkcjonariusze reagują na wszelkie przejawy łamania prawa i interweniują wobec sprawców przestępstw i wykroczeń, pomagają ludziom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów.

  • Patrol pieszy #1
    Patrol pieszy #1
  • Patrol pieszy #2
    Patrol pieszy #2
  • Patrol pieszy #3
    Patrol pieszy #3

Jak powiedzieli przewodnicy psów mł. asp. Radosław Junkier oraz mł. asp. Dariusz Lamkowski:

– Nasze psy przygotowywane są do pracy polegającej na wyszukiwaniu śladów ludzkich , zabezpieczaniu imprez masowych a także zatrzymywaniu osób . Potrafią także przeszukiwać pomieszczenia czy lasy. Zdarza się, że sprawca ucieka przez obszary porośnięte krzewami czy zadrzewione, żeby tylko zmylić trop. W takich sytuacjach psi nos także potrafi wytropić miejsca czy trasy, w których przebywała lub którymi poruszała się dana osoba. Zawsze jednak należy pamiętać, że pies służbowy jest przede wszystkim żywym stworzeniem, chociaż zarazem, w myśl przepisów policyjnych, środkiem przymusu bezpośredniego

- dodaje mł.asp. Radosław Junkier.

(AP/TM)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.71 MB)

Powrót na górę strony