Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: "Dzielnicowy bliżej nas", czyli także bliżej najmłodszych

Dzielnicowy to „policjant pierwszego kontaktu”. Bardzo ważne jest, aby znali go także najmłodsi. Z takiego założenia wyszedł dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rucianem - Nidzie,st. asp. Jakub Lewandowski, który odwiedził uczniów klas 0-I w Szkole Podstawowej nr 2. Opowiedział najmłodszym na czym polega jego praca oraz rozmawiał z dziećmi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na koniec rozdał uczniom elementy odblaskowe.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie, st. asp. Jakub Lewandowski odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 będącej w jego rejonie służbowym. Policjant spotkał się z uczniami klas 0-I. Opowiedział im, na czym polega jego praca, nie tylko jako policjanta, ale także jako dzielnicowego. Wytłumaczył swoim małym słuchaczom co znaczy zdanie „Dzielnicowy bliżej nas”.

Aspirant Lewandowski rozmawiał także z najmłodszymi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wiele uwagi poświęcił zasadom bezpiecznego poruszania się po drodze. Zainicjował także scenki, by wytłumaczyć dzieciom, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Na koniec rozdał najmłodszym elementy odblaskowe. Nie zabrakło także pamiątkowego zdjęcia.

(as/rj)