Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu drogowego

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 36-latek, który uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji. Mężczyzna nie czekając na wyjaśnienia sprawy, odjechał z miejsca zdarzenia. Inny uczestnik miał w organizmie 2 promile, a dodatkowo poruszał się bez uprawnień. Kolejny uczestnik, miał ponad trzy promile alkoholu i urządził sobie rajd na rowerze górskim.

Ostróda:

Wczoraj (19.03.2017r.), Oficer dyżurny ostródzkiej komendy otrzymał informację, że w jednej z miejscowości położonej w gminie Grunwald, w ogrodzenie posesji uderzył osobowy daewoo. Kierowca auta, odjechał nie próbując wyjaśnić sytuacji z właścicielem posesji. Pokrzywdzony, opisał samochód, który wjechał w ogrodzenie i przekazał te informację policjantom.

Funkcjonariusze, wskazany samochód zatrzymali w sąsiedniej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości kierowcy daewoo, wykazało prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie czynności okazało się, że 36-latek wsiadł za kierownicę nie mając uprawnień do kierowania.

Teraz mieszkaniec gminy Grunwald za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Mrągowo:

Wczoraj po godzinie 20.00 na trasie Szestno-Wyszembork patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej osobowe audi. W rozmowie z mężczyzną, policjanci wyczuli alkohol. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich przypuszczenia.

43-latek, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyne przewinienie jakiego się dopuścił. Okazało się bowiem, że mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Teraz mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za popełnienie przestępstwa. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat. Przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony, to 3 lata. Ponadto, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości ,będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Szczytno:

Szczycieńscy policjanci, pełniąc służbę na drogach gminy Wielbark, wczesnym popołudniem w miejscowości Piwnice Wielkie, zauważyli jadącego na rowerze górskim mężczyznę. Nie wiadomo czy to specjalistyczny rower czy też animusz rowerzysty zwrócił uwagę funkcjonariuszy. Podczas rozmowy z kolarzem, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 44-letni mieszkaniec gminy Wielbark miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze nie dopuścili już do ruchu 44-latka. Na mężczyznę został nałożony mandat karny w wysokości 500 złotych.

 

esz/dk/jk/kw